Images-loading

Hakkımızda

Anasayfa / Kurumsal / Hakkımızda

MANEVİ VE İKTİSADİ KALKINMA VAKFI (MİKAV)

Vakfımız; sosyal yardımlaşma, dayanışma ve eğitime katkıda bulunma amacıyla 1994 yılında Rize'de, Rize eski Belediye Başkanı Şevki YILMAZ'ın öncülüğünde kurulmuştur. Eğitimci, akademisyen ve müteşebbis iş adamlarından oluşturduğu genç kadrosu ile eğitim alanında ve sosyal sahalarda yeni hedefler belirleyerek faaliyetlerine devam etmektedir.

2006 yılında Kocaeli ilinde hizmetlerine devam etme kararı alarak merkezini Kocaeli - Başiskele ilçesine taşımıştır. 

2006 yılından bu yana hayırsever gönüldaşlarımızın desteği ile edinilen arazide vakıf merkez binamız tamamlanmış, burada kreş açılarak okul öncesi eğitim hizmetlerine başlanmıştır. 2010 yılı itibariyle özel ilköğretim okulu binası tamamlanarak faaliyetlerine başlamıştır.

Vakfımız eğitime tam destek amacıyla da ortaöğretim, üniversite ve yüksek lisans öğrencilerine eğitim yardımında bulunmaktadır. 

Eğitim desteklerimiz kadar kültürel faaliyetlere de önem veren vakfımız aylık konferanslar ve seminerlerin yanında yaz okulları ile değer eğitimi, sanat ve spor etkinliklerinden oluşan yaz etkinlikleri düzenlemektedir.

Sosyal Yardımlaşma faaliyetleri kapsamında, ülkemizde ve dünyanın birçok ülkesinde, sosyal yardım organizasyonları düzenlemektedir.