MİKAV'DAN EĞİTİME %100 DESTEK
08 06.2024

MİKAV'DAN EĞİTİME %100 DESTEK

Milli ve manevi değerlerler ışığında eğitim, kültür ve sosyal yardım alanlarında çalışmalarını hız kesmeden sürdüren vakfımız Manevi ve İktisadi Kalkınma Vakfı (MİKAV), “Eğitime %100 destek Projesi” kapsamında Milli Eğitim Bakanlığımıza bir okul daha kazandırdı.

Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Vakıf Yönetimi arasında imzalanan protokol ile, Vakfa ait Kocaeli/Başiskele ilçesinde bulunan mevcut Eğitim Kampüsümüz, bedelsiz olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na devredildi.

Vakıf Yönetimi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğünde gerçekleşen Devir Protokolü İmza töreninde konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Ömer AKMENŞEN;

“MİKAV Vakfının Kocaeli’de Bakanlığımıza kazandırdığı ikinci Eğitim Kompleksi imza törenini gerçekleştirdik. Bu zamana kadar ilimizde Eğitime verdiği katkılardan dolayı Vakıf Yönetimine teşekkür ediyorum.

Daha önce Gölcük ilçemizde bedelsiz olarak devri yapılan, uygulama camii de bulunan okul, Yatılı Hafızlık İmam Hatip Ortaokulu olarak başarılı bir şekilde hizmet vermeye devam ediyor.

Bu ikinci devredilen okulumuz ile birlikte toplamda 12.000 m2 inşaat alanına sahip MİKAV mülkiyetindeki okullar Bakanlığımızın hizmetine sunulmuş oldu.

Yeni devir edilecek okulumuzun bir bloğu Pansiyon, bir bloğu ise Eğitim Binası olarak kullanılacaktır. Yemekhanesi, çok amaçlı salonu, yüzme havuzu, spor salonu ve açık oyun alanları bulunan eğitime hazır bir kompleks.

Bünyesinde uygulama Anasınıfı olan okulumuz,   “Çocuk Gelişimi ve Eğitimi” ve “Hafızlık Pekiştirme” programları ile Başiskele Şehit Ozan Özen Anadolu İmam Hatip Lisesi bünyesinde, 2024-2025 Eğitim-Öğretim yılından itibaren yatılı olarak hizmet vermeye başlayacaktır.

Kocaeli’mize ve bütün eğitim camiamıza hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

İmza töreninde konuşan Vakıf Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Karaosmanoğlu ise;

“Vakfımız Kocaeli’de Eğitim ve Sosyal Yardım alanlarında kamu yararına faaliyette bulunmaktadır. Din ve Değer Eğitimini yaygınlaştırma ve geliştirme odaklı çalışmaktayız.

Bugüne kadar İnşa ettiğimiz üç okulun ikisini Devletimize teslim etmenin sevincini yaşıyoruz.

Kocaeli’mize hayırlı olsun.

Vakfımız, yetkin eğitim kadrosu ile “Değer Eğitimi” odaklı Özel Öğretim Faaliyetlerine Nadide Eğitim Kurumları olarak Başiskele’de devam edecektir. Vakfımızın değer eğitimini yaygınlaştırma hedefi doğrultusunda her yıl olduğu gibi önümüzdeki eğitim öğretim yılında da öğrencilerimizin %25’i burslu olarak eğitim görecekler.

Bünyemizde, erkek öğrenciler için Fen ve Teknoloji Programı uygulayan bir Anadolu İmam Hatip Lisesi’nin Milli Eğitim Bakanlığına kazandırılması hazırlığımız var. İnşallah bu hedefimize de ulaşacağız. Bakanlığımıza ve ilimize hayırlı uğurlu olsun.” ifadelerini kullandı.