Images-loading

Haberler

Anasayfa / Faaliyetler / Haberler

Tekirdağda Konferans

20. Dönem Rize Milletvekili ve Manevi İktisadi Kalkınma Vakfı Genel Başkanı Şevki Yılmaz, Türkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) düzenlediği organizasyonda Tekirdağ’da konferans verdi.
Tekirdağ Süleymanpaşa Halk eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen konferansa Tekirdağlılar büyük ilgi gösterdi. Dini konuların ağırlıklı olarak konuşulduğu konferansa, ErgeneKaymakamı Fatih Kızıltoprak, Süleymanpaşa Ak Parti İlçe Başkanı Cüneyt Yüksel, Süleymanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ünal Mamur, afad İl Başkanı Recep Erol, TÜGVA Tekirdağ İl Temsilcisi Emrah Hekim ve çok sayıda Tekirdağlı Vatandaş katıldı.
Konferans sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan 20. Dönem Rize Milletvekili Şevki Yılmaz, Barış İçin Akademisyenler İnsiyatifi’nin bildirisini eleştirdi. Bildirinin altına imza atanların akademisyen olamayacağını söyleyen Yılmaz, "Akademisyen dediğin teröre destek veremez. Bunlar bindikleri dalı kesiyorlar. Yanlış yapıyorlar. Hırstan, hasetten yapıyorlar. Bu insanlar vatana ihanetten yargı önüne çıkarılmalı. Böylece kendilerine pişmanlık fırsatı verilmiş olur. Çünkü bunu tatmazlarsa, onlar bu yaptıklarını doğru zannederler. Bu vatan için uğraşan insanların karşısına dikilmek, haçlı orduları arasında asker olmaktan farkı yoktur" diyerek tepkisini dile getirdi.