Images-loading

Haberler

Anasayfa / Faaliyetler / Haberler

Erdoğan’a tam destek

Yusuf’u kuyuya atmayın. Allah onu Sultan edecek önleyemezsiniz. Amsterdam Ak Parti dostluk grubunun düzenlemiş olduğu iftar programında Şevki Yılmaz “Türkiye nereye gidiyor” konulu bir konuşma yaptı.


Programın açılış konuşması Amsterdam SKM başkanı Lütfü Kılıç tarafından yapıldı. Kılıç, seçim çalışmalarından ve katılımdan dolayı davetlilere teşekkür etti.

 

Şevki Yılmaz, konuşmasına Avrupa da Hollanda’nın seçim çalşmalarında birinci olduğunu onun için teşekkür etmeye geldiğini ifade etti.

 

Yılmaz, Avrupa’nın ilk olarak 1953 yılında Adnan Menderes’ten Türk işçisi talebinde bulunduğunu Adnan Menderes’in ise bunu reddettiğini. Daha sonra CHP zihniyetinin, Bülent Ecevit döneminde, 1961 yılında Türk işçisini Avrupa’ya törenle gönderdiğini ifade etti.

 

Seçim sonuçlarına bakıp moralinizi bozmayın.


Türkiye zaptedilmesi zor bir ülke, önüne kimse geçemez. Başörtüsünden dolayı üniversitelere giremeyen ve eşi başörtülü diye ordudan atılan subayları anımsatarak bu yasakların AK Parti tarafından bir bir kaldırıldığını söyledi.

 

MHP’nin zor hesap vereceğini söyleyen Sevki Yılmaz, 10 yaşındaki çocuğun Teksas ve Fuhuş kitabı okuyabilmesi için, Camiye Kur’an öğrenmek için girmesi halinde ise imama 3 yıl hapis cezası verilmesi için kanun çıkardığını söyledi. Zalimlere değil oy vermek, kalbiniz meylederse dahi cehennem sizi kaplar mealindeki ayeti hatırlatarak onların zalimlerin en büyüğü olduğunu söyledi.

 

Harp okullarında din dersi okutuluyor


Bugün ise Harp okullarında din derslerinin okutulduğunu bütün İmam Hatiplerin açıldığını vede artık insanların çocuklarını İmam Hatip’e yazdırmak için torpil aradığını söyleyen Sevki Yılmaz, bunu ise AK Partinin yaptığını söyledi. Mustafa Kamalak’ın hanımının dahi bu iktidar döneminde başörtüsüyle duruşmaya girebildigini ve bu kadar nankörlük olmaması gerektiğini ifade etti. Ak Parti döneminde kim başörtülü bir kıza veya namaz kılan birine hakaret ederse 3 yıl hapis cezasının getirildiğini ifade etti.

 

Türkiye düşerse Mekke ve Medine’de düşer

Yılmaz, Türkiye’nin ayağa kalkmasına kimse mani olamıyacağını İstanbulun fethinin iki sırrının olduğunu ifade ederek, birinci sırrının sömürgeyi önlemek, ikinci sırrının ise Mekke’nin, Medine’nin ve Kudüs’un korumasını Hz. Peygamberin İstanbulun fethiyle Türkiye’ye verdiğini söyledi. Türkiye düşerse, Mekke’nin, Medine’nin ve Kudüs’ün düşeceğini Türkiyenin yönünün batı değil Kabe olduğunu, onun için Türkiye’yi kimsenin yenemiyeceğini ifade etti.

 

Yusuf’u kuyuya atmayın. Allah onu Sultan edecek önliyemezsiniz.”


Ayrıca Yılmaz, Cemaate de seslenerek, “hasedinizden Yusuf’u kuyuya atmayın. Allah onu Sultan edecek önliyemezsiniz.” Fatih’in öz amcası Orhan Sultan gibi Bizans ordusuna katılarak Fatih’e savaş açmayın. Şehit olmak varken ölü olarak gitmeyin. Allah nurunu tamamlayacak bunu kimse önliyemez, ifadelerinde bulunarak daha sonra Fatih’in amcasını ikibin askeri ile idam ettiğini söyledi.

 

Amerikda’ki zata sesleniyorum diyen Yılmaz, Allah İsra suresinde: o kafirlerin hilelerine uyar, heba ve arzularına tabi olursanız, hayatında ölümünde acısını size tattırırım diyor, dedi. Sen 10 tane okul açtın diye Allah sana mı torpil yapacak dedi.

 

Allah’ın nuruyla bakın, mü’minin ferasetiyle bakın.


Birleşin, beraber olun birlik olun başörtülüsü de başörtüsüzü de, sarhoşu da sarhoş olmayanı da bizim kardeşimiz. Hep bir olalım birlikte olalalım ifadelerinde bulundu.

 

İftar programına ayrıca, UETD Avrupa Halkla ilişkiler başkanı Memet Kara, Hollanda UETD başkanı Mehmet Salih Kaya, UETD Hollanda Halkla ilişkiler başkanı Hüseyin Sayilgan, UETD Hollanda teşkilâtlanma başkanı Süleyman Macit, diğer UETD Hollanda üyeleri, İHH NL başkanı Selami Yüksel Saadettin Kaba Hoca gibi isimlerde katıldı. Program iftardan sonra bitti.