Images-loading

Haberler

Anasayfa / Faaliyetler / Haberler

Şevki Yılmaz hakkındaki iddiaları MİKAV tek tek yalanladı

Manevi ve İktisadi Kalkınma Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Şevki Yılmaz hakkında Bugün Kocaeli Gazetesi'nde Saadet Partisi Başiskele Belediye Meclis Üyesi Kadir Öztonga asılsız iddialarda bulundu. Öztonga'nın iddiaları kısa süre içinde yalanlandı.

MİKAV'ın asılsız iddialar hakkında yayınladığı yazılı metin:

1- Manevi ve İktisadi Kalkınma Vakfı’nın “Başiskele Belediyesi’nden yaklaşık 49 yıllık bir mesire alanı kiraladı” şeklindeki iddia yalandır. Vakfımız, Başiskele Belediyesinden herhangi bir yeri Mesire alanı olarak kiralamamıştır. Vakfımızın Başiskele İlçe sınırları içinde, 7 yıl önce dönemin Çevre ve Orman Bakanlığından 29 yıllığına kiralamış olduğu Mesire alanı, Gençlik Eğitim ve Spor Merkezi tesisi projesi hazırlanmış ve uygulama aşamasına geçmiştir. Tamamlandığında Başiskele ve Kocaeli halkına hizmet verecektir. 

2- “Vakıf adı altında, Ticaret yapıyor kamu yararına bir şey yapmıyor bu adam” şeklindeki bühtan ve çirkin suçlamalar da yalandır. Kamu yararına çalışan Vakıflar statüsünde faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz. Şunu iftiharla söyleyebiliriz ki; belki de bir ilk olarak Vakfımız, Gölcük ilçemizde kendi inşa ettiği bir binayı bedelsiz olarak Milli Eğitim Bakanlığına okul yapılması koşuluyla tahsis etmiştir. Vakıf kaynaklarımız, her yıl düzenli olarak Üniversite Öğrencilerine, Müesseselerimizde okuyan Öğrencilerimize burs olarak, ihtiyaç sahiplerine yapılan gıda, giyim ve yakıt yardımları, savaş ve tabii afetlerde mağdur olanlara yapılan yardımlar olarak harcanmaktadır. Tamamen kamu yararına yönelik bu harcamalar resmi kayıtlarda mevcuttur. Bunlar hakkında doğru ve sağlıklı bilgi alınabilecekken, tamamen yalandan ibaret bir iddiaya haber diye yer verme ilkesizliği ve sorumsuzluğu sergilenmiştir.

3- Söz konusu yazıda, “ Şevki Yılmaz’ın Başiskele ilçesinden açtığı okul için meclisten kat artışı aldığını ifade eden Öztonga…” iddiaları da tam bir çarpıtma ve karalamadan ibarettir. Başvuru dilekçemizde ifade edildiği üzere Vakfımız Başiskele ilçesinde başlatacağı Okul inşaatı için Eğitim Alanında ekstra bir kat artışı talebinde bulunmamıştır. Başiskele sınırlarında bulunan tüm Özel Eğitim Alanlarına tanınan 4 kat hakkının, Vakfımıza da tanınmasını talep etmiştir. 

4- Haberde adı geçen Saadet Partili Müfteri Meclis üyesi, hezeyanlarını ve yalanlarını sıralarken hızını alamamış, bir evladımın da Müsteşar olduğu yalanını bile söyleyebilmiştir. Bu müfteri hakkında her türlü hukuki ve yasal işlemi başlatacağım.

 Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığım Vakfımızın; yasaların öngördüğü usul ve esaslar çerçevesine önemle riayet ederek, çalışmalarını kamu yararını gözeterek titizlikle yürüttüğünün bilinmesinde yarar vardır.

Kamuoyunu saygıyla duyurulur.