Images-loading

Haberler

Anasayfa / Faaliyetler / Haberler

Manevi ve İktisadi Kalkınma Vakfı’nda görev değişikliği yapıldı

Kocaeli’nin etkin vakıflarından MİKAV'ın (Manevi ve İktisadi Kalkınma Vakfı) yaptığı olağan Genel Kurul’la yeni dönem başlatıldı.

Yaptığı çalışmalar, sosyo-kültürel ve eğitim alanında örnek proje ve hizmetlerle adından sözettiren Manevi ve İktisadi Kalkınma Vakfı, olağan Genel Kurulunu 12 Mayıs 2022 tarihinde vakıf merkezinde gerçekleştirdi.

3 YILLIĞINA SEÇİLDİLER

Vakıf mütevelli heyeti ve mensuplarının biraraya geldiği genel kurul İstiklal Marşı ve Kur’an-ı Kerim okunmasıyla başladı. Yoklama ve yeter sayının tespitinden sonra Divan Heyeti seçimi yapıldı, vakıf faaliyet ve denetim kurulu raporu okunması akabinde yıllık bütçe raporu görüşüldü ve kabul edildi. Yönetim Kurulu Başkan, asil ve yedek üyelerin 3 yıllığına seçildi.

'VAKIF ÇALIŞMALARI BAYRAK YARIŞIDIR'

Dilek temennilerin arından vakfın kurucu onursal genel başkanı da olan Rize eski milletvekili ve Belediye Başkanlarından Şevki Yılmaz kurul üyelerine seslenerek ‘’Biz vakit ve nakit adamlarıyla değil, vakıf adamı ruhundaki serdengeçtilerle üç kıtaya hizmet ettik. Vaktini ve naktini amme hizmeti için rızaenlillah vakfedemeyen insan nasıl diğergam olsun? Nasıl mazlumun derdiyle dertlensin? Nasıl gelecek nesillerin kaygısını taşısın? Bu mümkün mü? İşte MİKAV, kurulduğu günden bu güne ve yarına da bu ruh ve rikkatle hizmet etti ve edecek inşallah. Vakıf çalışmaları bayrak yarışıdır. Dün hizmet edenler hayırla yadedilecek, yarına yürüyenler ise dünün tecrübeleriyle hedefe yürüyecekler. Vakfımızın Genel Başkanlığına seçilen Muhammed Karaosmanoğlu kardeşimizi ve yeni yönetimini tebrik ediyor, devraldıkları hizmet sancağını daha ilerilere taşıyacaklarına inanıyorum.’’ sözleriyle Genel Kurul’a hitap etti.

'MİKAV, GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN ÇALIŞMALARINA DEVAM EDECEK'

Başkanlığa seçilen Muhammed Karaosmanoğlu ise ‘’Şevki Yılmaz Hocamız yıllarca kürsülerden hep Anadolu’nun milli duruşu, direnişi ve dirilişinin önemini anlattı. Vakfımızın sınırları aşan faaliyetlerinde gördük ki Anadolu güçlüyse mazlumun yaraları sarılıyor! Anadolu güçlüyse Karabağ’da zulüm bitiyor. Biz, ecdadın emaneti bu ruhu şimdi yedi kıtaya taşımakla görevliyiz. MİKAV, manen ve iktisaden güçlü Türkiye için çalışmalara devem edecek. Fiili ve kavli dualarınızla yürüyüşümüz durmayacak’’ sözleriyle kurula teşekkür konuşmasında bulundu.

mikav genel kurul sonrası yemek

Genel Kurul sonrasında MİKAV bünyesinde hizmet veren Yuvacık A Tipi Mesire Alanındaki Seyir-360 Kafe Restorant'ta katılımcılarla biraraya gelinerek hatıra fotoğrafları çekildi.