Images-loading

Haberler

Anasayfa / Faaliyetler / Haberler

Hazıflar İcazet Aldı

Rize Eski Milletvekili Şevki Yılmaz’ın Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığı Manevi ve İktisadi Kalkınma Vakfı ve Milli Eğitim Bakanlığı ortak protokolle hizmet veren Gölcük Eyüp Sultan Kur’an Kursu’nda icazet töreni düzenlendi. Eğitimini tamamlayan 11 öğrenci için Hacı Fatma Kahraman Camii’nde düzenlenen törene Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zekeriya Özak, AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, Diyanet İşleri Başkanlığı Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Prof.Dr. Ali Erbaş, Kurra Hafız ve aynı zamanda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da hocası olan Mustafa Demirkıran, İl Müftüsü Yusuf Doğan, Gölcük İlçe Müftüsü Mehmet Yazıcı, vatandaşlar ve hafızlar katıldı.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan icazet programında ilk söz sahibi Gölcük Müftüsü Mehmet Yazıcı’ydı. “Başladığı gibi devam ediyor” dediği Kur’an Kursu’nun faaliyetlerinden övgüyle bahsetti. Müftü Yazıcı, Milli Eğitim Bakanlığı ve MİKAV ortak protokolle Hafızlık İmam Hatip Ortaokulu projesi kapsamında “bedelsiz” olarak 29 yıllığına hizmet vereceğini söyledi.

İl Müftüsü Yusuf Doğan eğitimin önemine vurgu yaparak “Bir toplumun kalkınmışlığının en önemli göstergesi eğitimdir. Önce bireyde, sonra toplumda değişimi ve dönüşümü sağlayan en önemli faaliyettir. İnsanlık tarihinin en kaliteli eğitimcileri de Peygamberlerdir..” dedi.

MİKAV’ın kurucusu ve Rize Eski Milletvekili Şevki Yılmaz yaptığı konuşmada Kur’ansız Müslümanlığın sonuçlarından bahsetti. Yılmaz konuşmasına şöyle devam etti: “Kur’an’ı Kerim’in hıfzı ve İslam’ın muhafızı olacak hafız yavrularımıza moral vermek, sevinçlerine ortak olma gayesiyle bizi bu güzel mekanda toplayan, yeryüzünün en şerefli varlığı, dünya evinin emanetçisi insan olarak yaratan, akıl nimetiyle donatan, izinden gitmekle şeref duyduğumuz sevgili Peygaberimiz Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v) Efendimize, bütün Peygamberlere, Ehl-i Beyte ve ashabına, Allah’ın ilke ve inkılabı doğrultusunda Müslümanca yaşama gayreti içerisinde olan tüm kardeşlerime salat ve selam olsun..”