Images-loading

Haberler

Anasayfa / Faaliyetler / Haberler

Üsküdar’da Türkiye’nin Dünü, Bugünü ve Yarını Konferansı

Diyanet-Sen İstanbul 2 Nolu Şube tarafından düzenlenen 'Türkiye'nin dünü, bugünü ve yarını' konulu konferans büyük bir katılımla gerçekleştirildi. 

Konuşmacı İlahiyatçı-Yazar, Rize eski Milletvekili Şevki Yılmaz’ın katıldığı program 24 Ekim 2015’de Üsküdar Belediyesi Nikah Salonu’nda yapıldı.

Programa ayrıca Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Diyanet-Sen Genel Başkan Vekili Osman Aydın ve çok sayıda davetli katıldı. Seyircilerin büyük ilgi gösterdiği, duygulandığı ve tamamının dolduğu salonda Şevki Yılmaz’ın konuşması sık sık alkışlarla kesildi.

Program, 2013 Kur’an-ı Kerim Güzel Okuma Türkiye Birincisi Kadıköy Sahrayı Cedid Camii İmam Hatibi Habip Deveci’nin Kur’an-ı Kerim okumasıyla başladı. Sunumunu 2 Nolu Şube Başkan Yardımcısı Onur Ocakdan’ın yaptığı programında Diyanet-Sen İstanbul 2 Nolu Şube Başkanı Ruhani Aras, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ve Diyanetsen Genel Başkan Vekili Osman Aydında kısa bir selamlama konuşması yaptı.

Büyük bir katılım ve ilgiyle takip edilen Şevki Yılmaz, " Güçlü vatanın insanları daha güçlü yaşayan insanlardır. Din ile devlet ruhla beden gibidir. Bizim vatanımız çok pahalıdır. Çünkü bu vatan için bu millet çok bedeller ödedi. Türkiye dünyanın ikinci merkezidir. Nuh (a.s.) tufanın ardından Cizre'ye yerleşti ve dünya insanlığı bu coğrafyadan yayıldı." dedi.

Osmanlı döneminden günümüze kadar yaşanan siyasi olayları ve tuzakları masaya yatıran Şevki Yılmaz, oyunların hiç değişmediğini, zalimin zulmünden vazgeçmediğini belirterek, "Bu zalimlerin unuttuğu şey, zulümle abâd olunamayacağıdır. Onlar ne kadar zulüm ederse etsin, Allah bu milleti hiç bir zaman sahipsiz bırakmamıştır." diye konuştu.

Ümmet tanımının kelime karşılığını ana kucağı, ana merhameti sözleriyle ifade eden Şevki Yılmaz, devlet yöneticilerinin ana merhameti ile tüm mazlumlara kucak açmakla yükümlülüğü olduğunu, bugün dünya mazlumlarının tümünün gözünün bu sebeple Türkiye'de olduğunu aktardı.

Program sonunda Diyanet-Sen Şube Başkanı Ruhani Aras’ın Şevki Yılmaz’a hediye takdiminde bulundu.