Images-loading

Haberler

Anasayfa / Faaliyetler / Haberler

Çorum'da Şevki Yılmaz Konferansı

Diyanet-Sen Çorum Şubesi ve Memur Sen Çorum İl Temsilciliği tarafından hazırlanan 'Türkiye'nin dünü, bugünü ve yarını' konulu konferansa konuşmacı olarak katılan Rize eski Milletvekili Şevki Yılmaz, hatipliğini bir kez daha konuşturdu.

Büyük bir katılım ve ilgiyle takip edilen Şevki Yılmaz, " Güçlü vatanın insanları daha güçlü yaşayan insanlardır. Din ile devlet ruhla beden gibidir. Bizim vatanımız çok pahalıdır. Çünkü bu vatan için bu millet çok bedeller ödedi. Türkiye dünyanın ikinci merkezidir. Nuh Aleyhisselam tufanın ardından Cizre'ye yerleşti ve dünya insanlığı bu coğrafyadan yayıldı." dedi.

Devlet Tiyatro Salonu'nda gerçekleştirilen konferansa, Rize eski Milletvekili Şevki Yılmaz, Müftü Mehmet Aşık, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Ömer Sobacı, AK Parti İl Başkanı Rumi Bekiroğlu, Memur Sen İl Başkanı Ahmet Saatçi ve çok sayıda davetli katıldı.

Diyanet-Sen Çorum Şube Başkanı Ali Yıldız ve Memur-Sen İl Temsilcisi Ahmet Saatçi kısa bir selamlama konuşması yaptı.

Osmanlı döneminden günümüze kadar yaşanan siyasi olayları ve tuzakları masaya yatıran Şevki Yılmaz, oyunların hiç değişmediğini, zalimin zulmünden vazgeçmediğini belirterek, "Bu zalimlerin unuttuğu şey, zulümle abâd olunamayacağıdır. Onlar ne kadar zulüm ederse etsin, Allah bu milleti hiç bir zaman sahipsiz bırakmamıştır." diye konuştu.

Ümmet tanımının kelime karşılığını ana kucağı, ana merhameti sözleriyle ifade eden Şevki Yılmaz, devlet yöneticilerinin ana merhameti ile tüm mazlumlara kucak açmakla yükümlülüğü olduğunu, bugün dünya mazlumlarının tümünün gözünün bu sebeple Türkiye'de olduğunu aktardı.

Coşkulu bir konuşmayla düne ve bugüne vurgu yapan Şevki Yılmaz, şunları söyledi; "En büyük servet vatandır. Güçlü vatanın insanları daha güçlü yaşayan insanlardır. Din ile devlek ruhla beden gibidir. Bizim vatanımız çok pahalıdır. Çünkü bu vatan için bu millet çok bedeller ödedi. Türkiye dünyanın ikinci merkezidir. Nuh Aleyhisselam tufanın ardından Cizre'ye yerleşti ve dünya insanlığı bu coğrafyadan yayıldı.

Osmanlı hiç bir zaman sömürgeci olmadı, eğer ki sömürgeci olsaydı, Doğu'ya giderdi. Osmanlı hep Doğu'yu sömürenlerle savaştı. Halife tüm insanlığıh anasıdır ve bu nedenle din, dil, ırk ayırmaksızın tüm mazlumların imdadına yetişir. Batı, Amerika'yı Osmanlı korkusuyla keşfetti ve gidip yerleşti. Dün Abdulhamit Han'ın bileklerine kelepçe vuranlar, bugün de aynı senaryoları tekrarlamaya çalışıyor. Allah'ın izniyle Türkiye'yi kimse yıkamaz ve parçalayamaz. Türkiye'nin bugün geldiği durum asla tesadüf değildir, Allah bu milleti hiç bir zaman sahipsiz bırakmadı.” Şeklinde konuştu.