Images-loading

Haberler

Anasayfa / Faaliyetler / Haberler

Liderlerimize öldükten sonra değil hayattayken değer verelim

Memur-Sen ve EğitimBir-Sen ilçe temsilciliğinin düzenlemiş olduğu “Türkiye Nereye Gidiyor” konulu konferans Memur-Sen Şube Başkanı ve EğitimBir-Sen Şube Başkanı Abdulla Çelik, Erdemli Müftüsü Mahmut Sami Türkmenoğlu, Yenişehir İlçe Müftüsü Halil Uzun, Yenişehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Kamil Çelebiyılmaz, Toroslar İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Badas, Memur-Sen Konfederasyonunun iş kollarının temsilcileri, Sivil Toplum Örgütü temsilcileri ve Erdemli’li çok sayıda vatandaş katıldı.

Allah (c.c) hepimize birbirimize karşı merhamet, sadakat, hoşgörü ve sevgi bahşetsin. Devletsiz ve Dinsiz fert ve toplum, ruhsuz ceset ve cesetsiz ruh gibidir. Meclis içi Millî Alternatifi olmayan bugün ki İktidarımızın altını oyarak kuyusunu kazmak isteyenlere alet olmak Ülkemize ve Dinimiz İslam’a yapılabilecek en büyük gaflet ve ihanettir! Cemaatleri güçlendirme adına Devleti zayıflatıcı kirli ortaklıklara girmek hem cemaatleri hem de Devleti zayıflatır. Toptan hepimizin gücünü yok eder!’’  diyerek konuşmasına başlayan Şevki Yılmaz: Avrupa’nın ilk olarak 1953 yılında Adnan Menderes’ten Türk işçisi talebinde bulunduğunu Adnan Menderes’in ise bunu reddettiğini. Daha sonra CHP zihniyetinin, Bülent Ecevit döneminde, 1961 yılında Türk işçisini Avrupa’ya törenle gönderdi.” dedi.

Merhum Adnan Menderes’in idamının sebebinin Anadolu insanını zenginleştirmesi olduğunu savunan eski milletvekili Şevki Yılmaz, “Maliye Bakanını astılar. Terör varsa sorumlusu İçişleri Bakanıdır. İçişlerini asmadılar, Dışişleri Bakanını astılar. Bağdat Paktına imza atanlar öldürülmüştür. Menderes, Maliye ve Dışişleri Bakanlarının imzası var, idam edildiler. Bir suçumuz da dinimizi sevmek. Geçmişimizi sevmek, Osmanlı’yı methetmek. Osmanlı ailesini bu ülkeden kovdular. Adnan Menderes yıllar sonra Abdülhamit’in ailesini bu ülkeye getirdi. Kadınların dönüşünü Menderes, erkeklerin dönüşünü Erbakan Hocam sağladı” dedi.

Yılmaz, Merhum Necmettin Erbakan'ın Adnan Menderes ile yaşadığı anısını anlattı. “Bir gün Erbakan Hocama sordum ‘hocam Menderes ile ilgili hatıran var mı’ diye. Bir tanesini anlattı: ‘Gümüş motor fabrikasını kurduk 1957’de yüzde yüz yerli motordu. 500 liraya piyasaya sürdük. Bu Koç ailesi bizi batırmak için Yahudi general motorlarını 250 liraya piyasaya sürdü. Kapanıyorduk üzüldük ne yapacağız diye. Bir gün sabah namazına şoför geldi. Hocam Menderes fabrikaya geldi diye. Koştuk fabrikaya alnımdan öptü beni. Derdin ne kardeşim diyerek alnımdan öptü beni. Derdim Yahudi dedim. Gel Ankara’ya bu fabrika kapanmaz dedi. Ankara’ya gittim. Adnan Menderes’i aradım, Maliye Bakanını yanıma gönderdi. İki saat sonra Maliye Bakanı yanıma geldi ve bir bavul para verdi’". dedi.

Menderes idam edilince birilerinin göbek atmaya başladığını ifade eden Şevki  Yılmaz, “Allah bu ülkeyi sahipsiz bırakmaz. Keşke Menderes’i asmasaydık dediler. Ağır sanayi hamlesi sürseydi bugün ne Apo, ne terör vardı. Bir an önce milletin fakirlikten kurtulması için mücadele verdi. O dönemde esnaf memnun, denk bütçe olmuş. Dünya masonları Fransa’da 14 Şubat’ta toplandı. 14 gün sonra 28 Şubat süreci başladı. Hocamızın sabrı ile kan dökülmeden o süreç atlandı. Vural Savaş bayram etti. ’Bin yıl sürecek’ dedi generaller. Çevik Bir sen neredesin? Bak ben İnegöl’deyim. ’Erbakan Hoca’dan kurtulduk’ derken Kasımpaşalı çıktı karşılarına. Şimdi de diyorlar ki ’keşke Erbakan Hoca’yı götürmeseydik iktidardan, o nazikti’ diyorlar” diye konuştu.

28 Şubat darbesinin millete değil, Allah’a karşı açılmış bir savaş olduğunu savunan Yılmaz, “Bin yıl sürecek dediler, ne oldu sürdümü? Sürmedi, peki bunu iddaa edenler nerde ?” diye sorarak, “O günkü Türkiye ile bugünkü Türkiye. O zamanlar 13 yaşındaki çocuk her şey okur, Kuran okuyamaz. Kamusal alan diye kız kardeşlerimiz neler çekti. Polisin copundan kaçarken kamyonun altına giren, namusu için ölen bir millet. Oruç tutan savcılar, atıldı” ifadelerini kullandı.

Yolsuzluk konusuna da değinen Yılmaz, “Bugün yolsuzluk diyorlar. Yolsuzluklar konusunda en son konuşacak olan CHP ve MHP’dir. Bankaları batırdılar, millete yüklediler. Faiz, Türkiye’nin baş belasıdır. Ben Tayyip Erdoğan kardeşimi, Davutoğlu hocamı neden seviyorum. Faize karşılar. Faizi düşürürsen Rabbim bereketini verir. Erbakan Hocam faiz belasıyla mücadele etti. Ondan dolayı da 28 Şubat ile devirdiler” dedi.

Yılmaz:1 Kasım’da milletin isabetli karar vermesi ve istikrarı bozmaması için Türkiye’yi dolaşıyoruz. Neden, çünkü gençlerimiz dünkü Türkiye’yi bilmiyorlar. Onlara geçmiş Türkiye’yi anlatalım ki bugünkü Türkiye’ye şükredip ülkeyi eski günlere döndürmesinler.  Liderlerimize öldükten sonra değil hayattayken değer verelim. Dedi.