Images-loading

Haberler

Anasayfa / Faaliyetler / Haberler

Fetih Önce Gönüllerde Olmalı

Derince'de düzenlenen Mekke'nin Fethi ve Muhabbet Gecesi programına katılan Rize eski Milletvekili Şevki Yılmaz, yaptığı konuşmada fethin önce gönüllerde gerçekleşmesi gerektiğini söyledi

Mekkenin Fethi ve Muhabbet Gecesi

AK Parti Derince Gençlik Kolları’nın Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde düzenlemiş olduğu “Mekkenin Fethi ve Muhabbet Gecesi” programına yoğun kar yağışına rağmen Derinceliler büyük ilgi gösterdi. Rize eski Milletvekili Şevki Yılmaz’ın konuşmacı olarak katıldığı programda Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, AK Parti Derince İlçe Başkanı İbrahim Şirin, İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tanju Yılmaz, İlçe Kadın Kolları Başkanı Züleyha Uslu, meclis üyeleri ve vatandaşlar hazır bulundu. Mekke imamlarından Abdullah Samfo tarafından Kur’an-ı Kerim tilavetinin gerçekleştiği ve Nakkaş İlahi grubunun ilahiler okuduğu programda açılış konuşmasını yapan İlçe Gençlik Kolları Başkanı Tanju Yılmaz, gençlikte bir algı değişikliğinin yaşanması gerektiğini vurguladı. Yılmaz konuşmasında "Yeni Türkiyeyi inşa edebilme noktasında hep birlikte adım atalım" dedi.


Türkiye’yi kimse yıkamayacak

Rize eski Milletvekili Şevki Yılmaz ise coşkulu geçen konuşmasında önemli açıklamalarda bulundu. Konuşmasında usta hatipliğini bir kez daha gözler önüne seren Şevki Yılmaz, Mekke’nin fethi ile ilgili çok önemli mesajlar vererek “Fethin önce gönüllerde sevgi ile olması gerekir. Peygamber efendimizin Mekkeden çıktıktan sadece 8 yıl sonra dönüp fethi gerçekleştirmesinin sırrı da burada saklıdır” dedi. ZHKM’de düzenlenen konferansta ülke gündemi ile ilgili de mesajlar veren Şevki Yılmaz “Başkanlık sistemi Türkiye için dünyaya atılacak en önemli adımlardan birisidir. Bu yüzden bir an önce yeni anayasa yapılarak sistem değişikliğine gidilmeli” dedi. Yılmaz, çok güçlü bir ülkede yaşamış olduğumuza da vurgu yaparak “Türkiye’yi ne içeriden ne de dışarıdan kimse yıkamayacak” diye sözlerini noktaladı.