Images-loading

Haberler

Anasayfa / Faaliyetler / Haberler

Şevki Yılmaz’dan ‘Gelin Canlar Bir Olalım’ Mesajı

MEMUR-SEN MANİSA İL TEMSİLCİLİĞİ’NİN HAZIRLADIĞI RİZE ESKİ MİLLETVEKİLİ ŞEVKİ YILMAZ’IN KONUŞMACI OLARAK KATILDIĞI ‘GELİN CANLAR BİR OLALIM’ KONULU KONFERANS YOĞUN BİR KATILIMLA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.Memur-Sen Manisa İl Temsilciliği’nin hazırladığı Rize Eski Milletvekili Şevki Yılmaz’ın konuşmacı olarak katıldığı ‘Gelin Canlar Bir Olalım’ konulu konferans yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.
Şehzadeler Belediyesi Tarihi Rum Mehmet Paşa Bedesteni’nde gerçekleştirilen konferansa Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen İl Başkanı Mehmet Emin Sofuoğlu, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Ramiz Şiyak, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Necmettin Okumuş, CBÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Maraş, Basın İlan Kurumu Manisa İl Müdürü Kenan Tokgöz, AK Parti Manisa Milletvekili aday adayı Ahmet Sofuoğlu, AK Parti Manisa Milletvekili aday adayı Mehmet Büker, Memur-Sen’e bağlı sendikaların İl Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Daire Amirleri, Sivil Toplum Kuruluşlarının Temsilcileri, Memur-Sen Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Konferans Akpınar Camii İmam Hatibi Cebrail Çelik’in okuduğu Kur’an tilavetiyle başladı.
Açılış konuşmasını yapan Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen İl Başkanı Mehmet Emin Sofuoğlu, Türkiye’nin en büyük Sivil Toplum Kuruluşu olan Memur-Sen’in, kendisini cüzdan sendikacılığıyla sınırlamayıp bütün eylem ve söylemlerinde vicdan sendikacılığını ön plana çıkardığını söyledi. Memur-Sen’in, milletin ve insanlığın lehine olan her türlü evrensel değeri gündeme taşırken; bir yandan da sendikacılığı, medeniyetimizin ve kültürümüzün değerleriyle buluşturduğunu vurgulayan Sofuoğlu, Memur-Sen olarak verdiği mücadele ile bir döneme damgasını vuran dava adamı Şevki Yılmaz’ı Manisa’da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.
“Programda Neden ‘Gelin canlar bir olalım’ diyoruz biliyor musunuz?” Diye sözlerine başlayan Şevki Yılmaz, Ümmet olarak birlik beraberlik içinde olmak gerektiğini, emperyalist güçlerin sürekli kardeşi kardeşe kırdırdığını söyledi.
Günümüze kadar millet olarak birçok badireler atlatıldığını, Müslüman coğrafyasında birçok kirli oyunların oynandığını, Müslümanların kendi topraklarında zulüm gördüğünü vurgulayan Yılmaz, "Dün Türkiye nerdeydi? Bugün Türkiye nereye ulaştı? Yarın Türkiye nereye ulaşacak? Bütün bu hedeflere ulaşmada çok büyük hedeflerimiz var. Dün Türkiye’nin bugünkü noktaya geleceğine kimse inanamazdı. Müminler asla Allah’tan ümidini kesmezler. Ogün de ümitsiz değildik. Bugünde şımarmayacağız inşallah." dedi.
İstanbul fethinin iki büyük sebebi olduğunu kaydeden Yılmaz, "Bu iki mühim sebebi bilmesek Türkiye’nin önemini bilemeyiz. En büyük hazinemiz vatandır. Türkiye’de arazilerimizin hiçbir değeri yoktur vatan güçlü olmayınca. Allah; Valileri, Belediye Başkanlarını, cumhurbaşkanlarını, Başbakanları ve Yöneticileri Arapça ‘Ana’ kökünden tarif etmiştir. Neden babanın merhameti var ama ananınki daha fazla. Ağlarsa anam ağlar gayrisi yalan ağlar. Yöneticiler topluma ana gibi şefkatli ana gibi merhametli olsun. Hani bugün efendim Korsan Kemal diyor ya ‘Tayyip Erdoğan sürekli ağlıyor’. Ağlar tabi sen ana değilsin ki öyle bir derdin yok, o ana olduğu için ümmetin haline, mazlumların haline ağlıyor. Bu ümmetin ilk anası yeryüzünde Hadis-i Şerif’in tecellisi ile Fatih Sultan Muhammed Han oldu. Ne Afrika sömürüldü. Ne Asya sömürüldü. Biz tarihte insanlığa böyle analık yapmış bir milletiz. Cenab-ı Allah bu millete bu imkanılütf etti ama içimizdeki hainler, bu memleketi içeriden yediler, cihan devletini ortadan kaldırdılar." şeklinde konuştu.
Konuşmasının bir bölümünde cemaatlere uyarıda bulunan ve CHP’yi eleştiren Yılmaz, "Bak buradan söylüyorum bir takım cemaatleri de uyarıyorum. O Bizans’ın yanında size yer almak yakışmıyor. Türkiye’yi yenemezsiniz hem vallahi, hem billahi. Kemal Kılıçdaroğlu’nun Tunceli ile ne ilgisi var. Tunceli’de binlerce insanı çoluk çocuk demeden katlettiler ve onu katleden bayanın ismini Sabiha Gökçen havaalanına verdiler. Hadi CHP samimiysen öyle alevi kardeşlerimizi kullanma. Sen kim onlar kim. Bu memlekette Dersim’e en büyük darbeyi vuran Dersim vilayetinin ismini bile Tunceli’ye çeviren CHP zihniyetiydi. Kan kusturdular. Allah’ın izni ile bu oyunları bozacağız. Uyumadan çalışacağız. Artık cemaatlerin mazeret dönemi bitti. Devleti ele geçireceklermiş. Sen uykuda mısın? Devlet emin ellerde. Şimdi sivil toplum örgütlerinin, tarikatların görevi devleti ele geçirmek değil. Bu devlet için nesiller yetiştirmek. Artık Türkiye’de silahlı kuvvetler ihtilal dönemi bitti. Bak daha önce Menderes’i astılar. Erbakan hocam geldi. Onu tasfiye ettiler Özal geldi. Onlardan gözüktü onları vurdu. Onu da şehit ettiler. Biz geldik. ‘Bizden kurtulduk’ dediler. Allah onları Kasımpaşalı’ya çarptırdı. Allah bu milleti asla sahipsiz bırakmaz. Ama iktidarda da şımarmayacaksın ve hepimiz, seçmeni şuurlu yapacağız. Yoksa bir sandıkta gidersiniz bir gün." şeklinde konuştu.
Konferansın sonunda konuşmacı Rize Eski Milletvekili Şevki Yılmaz’a Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen İl Başkanı Mehmet Emin Sofuoğlu ve Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik tarafından çiçek ve hediye takdim edildi.